EN
zvoľte si preferovaný jazyk
Prášková farba

Prášková farba

Povrchová úprava kovov práškovými farbami je technológia, pri ktorej sa vrstva práškovej hmoty nanáša striekaním v elektrostatickom poli. Nastriekané dielce sa následne vypaľujú v peci pri teplote cca 200˚ C, kde dochádza k roztaveniu farby a vytvoreniu homogénnej vrstvy.

Výborne antikorózne vlastnosti a veľký výber farebných odtieňov z ktorých si vyberie každý, robí túto technológiu najžiadanejšou u našich zákazníkov. Táto povrchová úprava je vhodná na všetky typy kovových materiálov - hliníkové aj oceľové. Najčastejšie sa takto upravujú okenné a dverové profily a taktiež veľké úžitkové predmety v interiéri a exteriéri: zábradlia, ploty, brány, altánky, nábytok, kvetináče, poštové schránky, svietniky, radiátory, a pod. 

Určite ste už videli na ceste auto s ružovými kolesami, alebo hipstera na krásnom bicykli. Títo sú presne ukážkou toho, kde všade si prášková farba nachádza uplatnenie a ako sa netradične postarať o „zdravie“   svojich štvornohých tátošov alebo bicyklov. Pri špeciálnych odtieňoch „antiky“ dokážeme vytvoriť efekt „starožitnosti“ na nových predmetoch alebo vrátiť lesk starým. Pridanou hodnotou striekania je teda aj celkový vzhľad po nanesení farby a možnosť výberu lesklého, matného, perleťového povrchu, prípadne rôznych štruktúr.

Základné odtiene vzorkovníka RAL

Maximálne rozmery dielcov na práškové lakovanie:

Šírka 1 600 mm
Výška 2 000 mm
Dĺžka 4 000 mm
Alebo:
Šírka 1 600 mm
Výška 1 800 mm
Dĺžka 6 500 mm

Referencie / partneri